Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Bungalovy a karavany » Česká republika » Českomoravská Vysočina » Svojanov

Hledat

Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:Sport:
Koupání
Lyžování
Katalog ubytování:


Bungalovy a karavany Svojanov


Hledáte levné ubytování v Česku nebo na Slovensku? V naší nabídce naleznete bungalovy, karavany a mobilní domy, které patří k cenově nejvýhodnějším typům ubytovacích zařízení. Tyto objekty však mohou být i dobře vybaveny – např. satelitní televizí v obývacím pokoji, vlastní koupelnou a kuchyňkou, klimatizací atd.

Vaše kritéria:
1 objektů
počet na stránce: řazení:
Naprosto výjimečné 9,7Podle 6 hodnocení
 
Max. kapacita: 78
4 l. chata s příslušenstvím
UKÁZAT CENU
6 l. chata s příslušenstvím
UKÁZAT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Svojanov

Svojanov

Nad údolím říčky Křetínky jižně od Svitav se rozkládá tajemný hrad Svojanov, opředený mnoha pověstmi. Založil ho ve 13. století Přemysl Otakar II. Dnes je přístupný v letní sezóně po dvou prohlídkových trasách. Na první uvidíme areál hradu s nádvořím, zbytky starého paláce a 26 metni vysokou věž Hlásku. Na druhé trase nás upoutá empírový Nový palác se; stálou výstavou o historii hradu a stálou výstavou figurální keramiky Jana Kutálka. Celé léto zde probíhají i různé kulturní akce.Počátky historie hradu Svojanova spadají do období kolonizace odlehlých koutů zemí koruny české. Až do poloviny třináctého století tu osidlování řídili premonstráti z Litomyšle, pod jejichž správu patřila i osada Svojanov. Král železný a zlatý potřeboval zisky z obchodu a řemesel pro svou koncepci centrálně řízeného státu. Tak jako v celých Čechách, i na této zemské cestě, zvané později Trstenická, zřizoval osady a pevnosti. Od roku 1265 k nim patřilo i město Polička a nedaleko od něj v sousedctví Svojanova nově založený hrad, pojmenovaný Fürstenberg. Po roce 1435 hrad natrvalo přešel do jejich majetku a podle původní osady (nyní Starý Svojanov) dostal dnešní jméno. Přemyslův a Závišův Fürstenberg byl typickou pevností doby, jež neznala střelný prach. Zahrnoval prostor vnitřního nádvoří, chráněný pět metrů silnými hradbami a stejně mocnou vnější stěnou starého paláce. Šestadvacet metrů vysoká hlásná věž, opatřená břitem k odklánění nepřátelských střel, sloužila i jako poslední útočiště obránců. V roce 1569 byl hrad zničen požárem, po němž následovala rozsáhlá renezanční přestavba. Po požáru v roce 1842 je Starý palác přebudován do empírové podoby, renezanční křídlo však už zůstává ruinou. Místnosti hradu byly upraveny k výstavním účelům. Tento stav přetrvává i v současné době, kdy sem byla instalována stálá výstava keramika sochaře Jana Kutálka a každý rok se tu obmněňují další jedna či dvě sezonní výstavy. Kromě toho návštěvníci samozřejmě procházejí vstupní historickou expozicí a od minulého roku také Muzeem opálových dolů ve slovenském Dubniku. Během posledních zhruba deseti let se ustálila tradice Svojanovského kulturního léta.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.